Şanlıurfa Uyducu


Güneydoğu Tv Frekansı – Güneydoğu TvKaçıncı Kanal?

Güneydoğu Tv Frekansı Türksat 4A uydusundan yayın yapanGüneydoğu Tvfrekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca Güneydoğu Tv kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

Güneydoğu Tv Frekansı
Güneydoğu Tv Frekansı

Güneydoğu Tv Frekansı Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla Güneydoğu Tv frekans ayarları 2022 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel Güneydoğu Tv Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

Güneydoğu Tv Frekans Ayarı 2022 Nedir? (Şifresiz)

Frekans ayarı 12685, Sinyal oranı 30000, Polarizasyon yönü V (Vertikal) – Dikey Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: Güneydoğu Tv Frekansı

Uydu : Türksat 3A

Frekans : 12685

Sinyal Oranı : 30000

Polarizasyon : V (Vertikal) – Dikey Batı

FEC : 2/3

Audio PID : 5910

Video PID : 5810

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki Güneydoğu Tv Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2022 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

Güneydoğu Tv Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

Güneydoğu Tv kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında “Türksat 4A” seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

HEMEN ARA