Şanlıurfa Uyducu

Kanal Urfa Frekansı Türksat 4A uydusundan yayın yapan KANAL URFA frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca KANAL URFA Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

kanal urfa frekansı
Kanal Urfa Frekansı

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla KANAL URFA frekans ayarları 2023 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel KANAL URFA Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

KANAL URFA Frekans Ayarı 2023 Nedir? (Şifresiz)

KANAL URFA Frekansı ayarı 12685, Sinyal oranı 30000, Polarizasyon yönü V (Vertikal) – Dikey Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adıKanal Urfa
UyduTürksat 3A/4A
Frekans12685
Sembol Oranı30000
PolarizasyonV (Vertikal) – Dikey Batı
FEC 2/3
Audio PID5910
Video PID5810
Kapsama AlanıBatı

Bu içerikteki KANAL URFA Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2023 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

KANAL URFA Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

KANAL URFA kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında “Türksat 4A” seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

HEMEN ARA